Drukuj

Każdy Dzień Dziecka jest niepowtarzalny, jednak ten, zorganizowany w naszej szkole w miniony wtorek, okazał się absolutnie wyjątkowy! Uczniowie wrócili w szkolne mury po długiej przerwie. Z powrotem wiązały się obawy zarówno ze strony uczniów, rodziców, jak i nauczycieli. Na szczęście wszyscy stanęli na wysokości zadania i postanowili uczynić ten powrót możliwie łatwym i… wesołym!

Szkoła Podstawowa im. Emilii Sczanieckiej w Michorzewie zamieniła się w prawdziwie bajkową krainę. Po przekroczeniu progu spełniały się wszystkie marzenia! Przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały przygotowanych przez Panie niespodzianek, a klasy 1-3, czekających na nie aktywności, w których przygotowaniu pomagali rodzice. Najwięcej pracy i bodźców miały jednak klasy 4-8. Każdy zespół klasowy przygotował niezwykle bogaty plan dnia, w którym znalazły się między innymi: escape roomy, gry i zabawy na świeżym powietrzu, rywalizacja sportowa, taniec, grill, przepyszna pizza i ciasto, zabawy z balonami i wiele, wiele innych atrakcji, z których część udało się nam uwiecznić na zdjęciach.

Wszystkim nam towarzyszyło jedno hasło: integracja. Nasi uczniowie postanowili tego dnia cieszyć się nie materialnymi prezentami, a własną obecnością. Wszystko odbyło się w duchu troski o nasze środowisko, a także wsparcia lokalnej gastronomii. Cieszymy się, że nasi uczniowie są tak niezwykle świadomi i chętni, by pomagać innym.

Jak powiedział kiedyś Janusz Korczak - ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – jesteśmy szczęśliwi, że możemy być częścią Waszego świata i dziękujemy za wtorkowy śmiech, który dzwoni nam w uszach aż do dziś!

Wszystkim dzieciom – małym i dużym – jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia. Bądźcie zawsze szczęśliwi i spełnieni! Nigdy nie zapominajcie, jak bardzo jesteście wartościowi.