Drukuj

Zdawałoby się, że będąc Polakami, jesteśmy specjalistami w zakresie języka polskiego. Każdy z nas nie raz usłyszał z ust ucznia, czy własnego dziecka słynne pytanie: po co? Po co mam się uczyć polskiego, skoro mówię po polsku?

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Emilii Sczanieckiej w Michorzewie postanowili zmierzyć się z odpowiedzią na pytanie: czy faktycznie jesteśmy specjalistami? W uzyskaniu odpowiedzi przyszła im z pomocą mgr Lucyna Szuder, która przygotowała dla nich szereg specjalistycznych pytań m. in. z dziedziny gramatyki, ortografii, stylistyki i frazeologii. Brzmi groźnie? Nie dla naszych uczniów!

Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach – klasy 4-6 i 7-8. Pierwszy etap odbył się krótko po powrocie do stacjonarnej nauki. Uczniowie walczyli o najlepsze miejsca w gronie własnej klasy. Po etapie klasowym przyszedł czas na etap szkolny. Tutaj walka była znacznie bardziej zacięta. Wzrósł stopień trudności pytań konkursowych, a rywalizacja toczyła się w dużo mniejszym gronie. Najlepsi z najlepszych spotkali się 10 czerwca.

A oto wyniki testu sprawności językowych:

Kategoria I – klasy 4-6

Pierwsze miejsce: Maria Pol
Drugie miejsce: Aleksandra Werkowska
Trzecie miejsce (ex aequo): Emilia Bednarek, Gabriela Kasperczak

Kategoria II –  klasy 6-7

Pierwsze miejsce: Jakub Dziurla
Drugie miejsce (ex aequo): Paweł Makara, Szymon Dybiona
Trzecie miejsce: Aleksandra Kapler

Wszystkim serdecznie gratulujemy!