Drukuj

„ Twój los zależy od Ciebie, możesz osiągnąć wszystko, jeśli będziesz wierzył, że Ci się uda….”

Pod takim hasłem zakończyliśmy rok szkolny 2021/2021. Rok niewątpliwie trudny, ale uwieńczony sukcesem.  W klasach 1 – 3, 36 uczniów zostało nagrodzonych za bardzo dobre i celujące wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, aż 39 uczniów z klas 4 – 7 uzyskało do klasy programowo wyższej promocję z wyróżnieniem, a 7 ukończyło naszą Alma Mater z wyróżnieniem. Wszyscy wyróżnieni uczniowie i absolwenci otrzymali książkowe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Książkowy upominek otrzymali również Ci, którym niewiele zabrakło do magicznej granicy 4,75. Za wysiłek i trud nauki zostali docenieni wszyscy, którzy osiągnęli min. średnią 4,5.

Jak co roku wybraliśmy również Złotego Absolwenta – Marikę Dziamską – uczennicę z najwyższą średnią ocen w ośmioletnim procesie edukacyjnym, natomiast Nagrodę Wójta Gminy otrzymała Maja Kowalczyk. Absolwenci, którzy uświetniali wszystkie uroczystości szkolne i środowiskowe, pracując w Kole Muzycznym, zostali uhonorowani „ Złotą” Nutką. Są to: Marika Dziamska, Karolina Kupś, Paweł Makara, Daria Plewa, Julia Wiciak i Mikołaj Wieczorek. Paweł Makara otrzymał także pamiątkową statuetkę za pracę na rzecz środowiska.

Tradycją naszej szkoły jest nagroda dla Ucznia Roku. Przydzielamy ją w dwóch kategoriach: w klasach 4-5 oraz 6-7. W tym roku niespodziewanie nagrodę tę otrzymało aż czworo uczniów. W I kategorii: Gabriela Kasperczak i Mateusz Kucharzewski – uczniowie klasy 4, którzy uzyskali ex aequo wynik. I podobna sytuacja miała miejsce w II kategorii, gdzie zwycięzcami zostali: Maria Pol – uczennica klasy szóstej i Szymon Dybiona – uczeń klasy siódmej.

Warto dodać, że w tak niezwykłym, niecodziennym roku 15 uczniów uzyskało 100% frekwencję i nawet zdalne nauczanie nie popsuło tak dobrego wyniku.

Nie zapomnieliśmy również o zwycięzcach szkolnych konkursów systematycznie organizowanych. Oni również otrzymali nagrody: były to książki, pendrive’y, głośniki i oczywiście dyplomy.

Należy również dodać, że wszyscy uczniowie naszej szkoły od Rady Rodziców otrzymali w podziękowaniu za wytrwałość długopisy z nadrukiem: „Masz w sobie więcej siły niż myślisz!”

Mamy nadzieję, że to motto będzie towarzyszyć naszym milusińskim na każdym etapie ich edukacji i nie zapomną, że „mogą osiągnąć wszystko”.

Kończąc ten rok, pozostaje nam już złożyć życzenia cudownych wakacji, niezapomnianych wspomnień, pięknej pogody, wspaniałego słońca, szumu fal, krętych górskich wycieczek i ciepłego podmuchu wiatru… po prostu udanych, bezpiecznych wakacji dla Was – kochani uczniowie i dla Waszych Rodziców.