Dnia 22 maja 2013r. uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej w Michorzewie pod opieką p. Doroty Drąg brali udział w Gminnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pt. "PYRKOWA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA". Turniej odbył się w Szkole Podstawowej w Wąsowie, a rywalizacja toczyła się między uczniami klas 3 tych szkół.

Do rozgrywanych konkurencji należały:

  • scenka "Wiem jak się zachować"
  • test wiedzy
  • "Zagadki Pyrka"
  • znaki drogowe

W scence pt. "Wiem jak się zachować" wystąpili: Julia Modzelewska, Marta Kucz, Malwina Basińska, Zofia Kaźmierczak i Miłosz Toporek. W teście wiedzy naszą szkołę reprezentowali: Julia Modzelewska i Miłosz Toporek.

Zmagania uczniów oceniali: p. Katarzyna Piasecka z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kuślinie, komendant Policji w Kuślinie i Wójt Gminy Kuślin - Jerzy Dziamski.

Uczniowie nasze szkoły zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 123 czerwca 2013r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury.