W czwartek 23 maja, uczniowie klas IV i Vb spotkali się ze strażakami z OSP w Kuślinie. Celem spotkania było przypomnienie jak udzielać pierwszej pomocy oraz przybliżenie uczniom pracy strażaka.

Na początek na sali gimnastycznej uczniowie, pod czujnym okiem druhów, mieli okazję poćwiczyć na manekinach resuscytację krążeniowo – oddechową. Każdy mógł stać się ratownikiem i zapamiętać, co zrobić w sytuacji zagrożenia życia. A co, jeśli poszkodowany ma zachowane czynności życiowe? Wówczas należy ułożyć go w pozycji bezpiecznej. Tę czynność podczas ćwiczeń uczniowie opanowali do perfekcji. A co z poszkodowanym robią strażacy? O tym na własnej skórze przekonał się ochotnik z klasy IV. Strażacy usztywnili mu „złamaną” nogę i przymocowali do deski ratowniczej, na której przenosi się poszkodowanych w wypadkach.

Następnie wszyscy przeszli na parking, gdzie strażacy zaparkowali wóz bojowy. Po obejrzeniu całego wyposażenia, każdy mógł się wcielić w rolę strażaka i lać wodę – przy pomocy tzw. szybkiego natarcia. Ostatnim punktem pokazu było zaprezentowali możliwości działka zamontowanego na samochodzie. Jego zasięg wielu wprawił w osłupienie.

Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkową fotografię. Spotkanie zorganizował p. Arkadiusz Heliński.