W dniach od 14 do 20 lipca 41 osobowa grupa dzieci ze SP i Gimnazjum Publicznego z Michorzewa oraz ze SP w Śliwnie pod opieką 5 opiekunów – M. Kostkowskiej, D. Kostkowskiego, J. Marciniak, J. Nadobnik, D. Poprawy uczestniczyła w Jubileuszowej 25 Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w Warszawie na Ursynowie.

Parafiada to program wychowawczy, który ma na celu pełny i harmonijny rozwój człowieka poprzez aktywność na stadionie, świątyni i w teatrze, zmierzający do równoczesnego kształtowania umysłu, serca i ciała. Każdego dnia rywalizacja odbywała się na płaszczyźnie: kulturalno - oświatowej (teatr), konkursy muzyczno – wokalne SACRO SONG, przegląd form teatralnych, konkursy wiedzowe: Konkurs wiedzy „Rok Wiary”, „Zagadki logiczne i łamigłówki”, warsztaty collage, zumby, konkurs wiedzy „Pozwól się kochać Warszawo”, konkursy plastyczne: „Szukałem tego w Paryżu, szukałem w Berlinie i w Rzymie, a to za oknem było i miało polskie imię” – rok J. Tuwima. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzania Warszawy (Starówka, Siedziba Polskiej Telewizji, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Świątynia Opatrzności Bożej, Sejm i Senat) oraz muzea (ks. Jerzego Popiełuszki, F. Chopina, Motoryzacji w Otrębusach). Poza tym każdego dnia rywalizowano na arenie sportowej, gdzie między innymi nasza ekipa wywalczyła kilka złotych medali w konkurencjach indywidualnych (ringo, biathlon letni, badminton, LA) oraz złoty medal drużynowy chłopców ze SP i brązowy z gimnazjum w piłkę nożną. Dzięki wsparciu GKRPA w Kuślinie oraz prywatnych sponsorów tak duża grupa dzieci mogła aktywnie spędzić wspaniały tydzień w stolicy.

 

Drużyna z Michorzewa w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach

 

„Nasze złotka piłkarskie”

 

W szatni Stadionu Narodowego naszej reprezentacji z Euro 2012

 

Oczekiwanie na wejście do Muzeum F. Chopina

Również w miesiącu sierpniu w dniach od 3 do 10 dzieci ze SP w Michorzewie oraz kilku z gimnazjum pod opieką p. dyrektor G. Biskup, p. M. D. Kostkowskich oraz wspaniałego kierowcy p. M. Karkowskiego uczestniczyło w aktywnym wypoczynku mającym na celu doskonalenie umiejętności pływania w jeziorze Wągiel w Pieckach, połączonego z poznawaniem Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Pogoda dopisała i każdego dnia zażywano kąpieli wodnych i słonecznych. Podczas pobytu dzieci odbyły rejs statkiem Żeglugi Mazurskiej do Mikołajek, zwiedziły stolicę muzyki country – Mrągowo, kwaterę Hitlera „Wilczy Szaniec” w Gierłoży, leśniczówkę Pranie, w której przebywał K. I. Gałczyński, sanktuarium w Świętej Lipce, gdzie wysłuchały koncertu organowego. Duże wrażenie zrobiła na nich mała lekcja historii podczas wizyty w Galindii, krainie dawnych ludów tego terenu. Miały również możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. W drodze powrotnej uczestnicy zwiedzili piękne miasto Toruń. Niepowtarzalny urok Mazur, aktywny wypoczynek nad jeziorem, integracja grupowa(ognisko, gry i zabawy sportowe) i wspaniała pogoda zagwarantowała niezapomniane wrażenia. Niestety trzeba było wrócić do domu ale z naładowanymi bateriami na zbliżający się nowy rok szkolny.

Dzwonki

1. 08.00 - 08.45
2. 08.55 - 09.40
3. 09.50 - 10.35
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.35 - 15.20

Zespół Szkoła Podstawowa-Przedszkole
w Michorzewie
ul. Szkolna 2
64-316 Kuślin
tel/fax: 061 44-73-036
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza lokalizacja

Nasza strona korzysta z plików Cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Copyright © 2009 - 2023 Zespół Szkoła Podstawowa - Przedszkole w Michorzewie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Design: M. Szarata