Dnia 10 maja 2014 r. na boisku sportowym w Michorzewie już po raz XIX odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 7 szkół łącznie około 200 zawodników. Biegi rozpoczęły się złożeniem kwiatów na grobie E. Sczanieckiej przez dyrektorkę szkoły, władze gminne i powiatowe oraz delegację uczniów.

Zawody zostały przeprowadzone na dystansach od 300 m - uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej - do 1300 m - uczniowie trzeciej klasy gimnazjum. Zawodnikom towarzyszyła piękna pogoda, doping młodzieży, a po biegach każdy uczestnik otrzymał posiłek i napoje.

Dla zwycięskich drużyn przygotowano dyplomy i puchary, a zawodnicy otrzymali medale. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Opalenicy, drugie miejsce - Szkoła Podstawowa w Wąsowie, trzecie miejsce - Szkoła Podstawowa w Michorzewie. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Michorzewie, drugie miejsce - Szkoła Podstawowa w Wąsowie i Borui Kościelnej, a trzecie miejsce - Szkoła Podstawowa w Bolewicach. W kategorii szkól gimnazjalnych uczestniczyły Gimnazjum w Michorzewie i Bolewicach. Również w klasyfikacji indywidualnej uczestnicy otrzymali dyplomy i medale.

Organizatorami XIX Powiatowego Biegu Przełajowego byli: Szkoła Podstawowa w Michorzewie, Urząd Gminy w Kuślinie oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Sportowiec" w Michorzewie. Imprezie przyświeca zawsze określony cel, którym jest upamiętnienie sylwetki patronki Szkoły Podstawowej w Michorzewie - zasłużonej Wielkopolanki Emilii Sczanieckiej, a także promowanie czynnego wypoczynku i zagospodarowanie czasu wolnego.