I EDYCJA PROJEKTU „ A Z KULTURĄ TO U NAS JEST TAK” ZAKOŃCZONA. CZAS NA PODSUMOWANIE OSTATNICH DZIAŁAŃ.

 

 

Podsumowanie konkursu „Spotkajmy się przy świątecznym stole”

    Konkurs – mini sprawdzian z zasad savoir vivre’u - adresowany był do dzieci i  młodzieży szkoły podstawowej w Michorzewie uczestniczącej w projekcie edukacyjnym A z kulturą to u nas jest tak, przebiegającym pod hasłem: Dobre maniery łamią bariery.

W ramach tego przedsięwzięcia młodzież z kl. IV-VI uczestniczyła  m.in. w zajęciach, które odbyły się  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie. Podczas spotkań uczniowie  zapoznali się z działalnością biblioteki, z jej zbiorami  oraz z zasadami korzystania z księgozbiorów.

Poznali również sposoby wyszukiwania książek w katalogu tradycyjnym i cyfrowym, a także obowiązujące w bibliotece regulaminy i zasady dobrego zachowania. Uczniowie z klas, po odbytych zajęciach mogli wziąć udział w przygotowanym przez bibliotekę konkursie pn. Spotkajmy się przy świątecznym stole. Wszyscy otrzymali karty konkursowe,  na których znajdowały się pytania i zadania do rozwiązania. Kto nie znał odpowiedzi na pytania, mógł ją znaleźć w dostępnych w bibliotece źródłach- książkach, czasopismach  i Internecie. W sumie rozdano ok. 80 kart. Na udział w konkursie zdecydowało się 16 osób. Niestety, żaden z kuponów nie był wypełniony bezbłędnie.

Najwięcej problemu sprawiło uczestnikom konkursu pyt. 9 – zdawać by się mogło - najłatwiejsze, w którym należało zaznaczyć właściwą odpowiedź w następującym pytaniu.: „Dzień dobry” nie musimy mówić wchodząc do: a- biblioteki, b- biura, c- sklepu. Jako miejsce do którego wchodząc, nie musimy się witać wskazywano … bibliotekę. Tymczasem pytanie to było podchwytliwe. Nie należało w nim nic podkreślać. Zasady dobrego wychowania podpowiadają nam, byśmy „dzień dobry” mówili w każdej sytuacji. Jest to elementarna zasada świadcząca o kulturze człowieka.

Mimo tych błędnych odpowiedzi zdecydowano, że pośród wszystkich biorących udział w konkursie, rozlosowana zostanie książka – savoir vivre  dla nastolatków.

Książka trafiła do Wiktorii , uczennicy klasy V.

 

Podsumowanie konkursu na wystroju klas.

           W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV – VI. Jury  nie przyznało I miejsca,  wszystkie klasy otrzymały dyplomy za element wystroju, który uznano w danym pomieszczeniu za najatrakcyjniejszy.  Uczniowie, którzy aktywnie włączyli się do realizacji zadania otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

 

Wręczenie statuetki „ Mistrz dobrych manier”.

          Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w głosowaniu, którego celem było wybranie „ Mistrza dobrych manier”. I etap polegał na wytypowaniu kandydatów do tytułu z poszczególnych klas. Następny etap to głosowanie i wyłonienie finałowej piątki, która okazała się finałową szóstką ( dwoje uczniów otrzymało identyczną liczbę głosów ). Decydująca rozgrywka to test, który sprawdzał znajomość zasad dobrego wychowania . Statuetkę „ Mistrza dobrych manier” wręczyła P. Dyrektor na uroczystym zakończeniu szkoły przez klasy szóste. Mistrzem dobrych manier została Klaudia. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

PODZIĘKOWANIA.

             Autorki projektu składają podziękowania p. Dyrektor i pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Kuślinie za ogromne zaangażowanie w realizację projektu, nagrodę dla uczestniczki konkursu „ Przy świątecznym stole”, a także za pouczającą sztukę przedstawioną w naszej szkole przez krakowskich artystów dotyczącą zagrożeń płynących  z Internetu. Dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za ufundowanie szeregu nagród dla uczestników projektu w kategorii klas I – III i IV – VI.

 

Głosowanie na mistrza dobrych manier

 

Przedstawienie dotyczące zagrożeń wynikających z internetu zorganizowane dzięki Bibliotece Publicznej w Kuślinie

 

Nagrodzeni uczniowie

Dzwonki

1. 08.00 - 08.45
2. 08.55 - 09.40
3. 09.50 - 10.35
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.35 - 15.20

Zespół Szkoła Podstawowa-Przedszkole
w Michorzewie
ul. Szkolna 2
64-316 Kuślin
tel/fax: 061 44-73-036
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nasza lokalizacja

Nasza strona korzysta z plików Cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Copyright © 2009 - 2022 Zespół Szkoła Podstawowa - Przedszkole w Michorzewie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Design: M. Szarata