Szkolne Koło Caritas

 

caritas

Od maja 2019 roku w naszej szkole w ramach wolontariatu rozpoczęło działalność Szkolne Koło Caritas.

Głównym celem SKC jest uwrażliwianie na różne obszary ludzkiej biedy, poszanowanie drugiego człowieka zwłaszcza potrzebującego pomocy, krzewienie ducha czynnej miłości bliźniego, tolerancji i zrozumienia, wspólnej zespołowej pracy, a także wzajemnego zaufania i współodpowiedzialności.

Zarząd Szkolnego Koła Caritas:

  • przewodnicząca: Tatiana Wiśniewska
  • sekretarz: Natalia Makowska
  • skarbnik: Zuzanna Drobnik
  • opiekun: Marek Szarata

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Nasze Szkolne Koło Caritas w środę 6 kwietnia będzie rozprowadzać w szkole na dużych przerwach czekoladowe baranki wielkanocne. Koszt jednego baranka to 4 zł. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie centrum wolontariatu Caritas, które w ostatnim czasie aktywnie pomaga uchodźcom z Ukrainy.

Czytaj więcej...

Dziękujemy wszystkim, którzy w czwartek 7. listopada nabyli rogale świętomarcińskie. Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania i już po jednej przerwie rozeszły się prawie wszystkie zamówione rogale. Przykro nam, że nie wystarczyło dla wszystkich.

Czytaj więcej...

W dniu 6 grudnia (piątek) wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać na terenie szkoły
czekoladowe Mikołaje.

Dochód z czekoladowych Mikołajów zostanie przekazany na kosztowną rehabilitacje i leczenie 2-letniej Oli, która cierpi na poważne schorzenia serca i rzadką chorobę genetyczną. Liczne wady spowodowane chorobą utrudniają codzienne jej funkcjonowanie i wymagają ciągłej uwagi rodziców.

Zachęcamy do włączania się w nasze akcje.

mikołaje

W dniu 7 listopada (czwartek) wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać na terenie szkoły
rogale świętomarcińskie.

Nabywając rogale wydasz niewiele, zjesz najlepszego i pomożesz potrzebującym.

Dochód zostanie przeznaczony na organizację poznańskiej wigilii dla ubogich.

Zachęcamy do włączania się w nasze akcje.

rogale

W dniach 14 – 17 listopada Caritas Poznań organizuje obchody w ramach Światowego Dnia Ubogich. 14 listopada wolontariusze Caritas wyjdą do miejsc, gdzie żyją bezdomni i ubodzy: w barakach, na działkach, na ulicy aby rozdać im termosy, śpiwory oraz koce.

Nasze Szkolne Koło Caritas pragnie włączyć się w zbiórkę tych rzeczy dla ubogich i bezdomnych. Będziemy przyjmować koce i śpiwory (najlepiej nowe, lub jak nowe - czyste, akrylowe), które następnie dostarczymy do poznańskiego Caritasu.

Chcemy pomóc przetrwać zimę bezdomnym, którzy z różnych przyczyn nie korzystają z noclegowni. Być może okazana pomoc przyczyni się do chęci zmiany swojego życia, do wyjścia z bezdomności. Wymienione rzeczy można przekazywać do opiekuna SKC p. Marka Szaraty do 7 listopada.

Dzwonki

1. 08.00 - 08.45
2. 08.55 - 09.40
3. 09.50 - 10.35
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.35 - 15.20

Zespół Szkoła Podstawowa-Przedszkole
w Michorzewie
ul. Szkolna 2
64-316 Kuślin
tel/fax: 061 44-73-036
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza lokalizacja

Nasza strona korzysta z plików Cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Copyright © 2009 - 2023 Zespół Szkoła Podstawowa - Przedszkole w Michorzewie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Design: M. Szarata