Szkolne Koło Caritas

 

caritas

Od maja 2019 roku w naszej szkole w ramach wolontariatu rozpoczęło działalność Szkolne Koło Caritas.

Głównym celem SKC jest uwrażliwianie na różne obszary ludzkiej biedy, poszanowanie drugiego człowieka zwłaszcza potrzebującego pomocy, krzewienie ducha czynnej miłości bliźniego, tolerancji i zrozumienia, wspólnej zespołowej pracy, a także wzajemnego zaufania i współodpowiedzialności.

Zarząd Szkolnego Koła Caritas:

  • przewodnicząca: Tatiana Wiśniewska
  • sekretarz: Natalia Makowska
  • skarbnik: Zuzanna Drobnik
  • opiekun: Marek Szarata

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Nasze Szkolne Koło Caritas w środę 6 kwietnia będzie rozprowadzać w szkole na dużych przerwach czekoladowe baranki wielkanocne. Koszt jednego baranka to 4 zł. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie centrum wolontariatu Caritas, które w ostatnim czasie aktywnie pomaga uchodźcom z Ukrainy.

Czytaj więcej...

Dziękujemy wszystkim, którzy w czwartek 7. listopada nabyli rogale świętomarcińskie. Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania i już po jednej przerwie rozeszły się prawie wszystkie zamówione rogale. Przykro nam, że nie wystarczyło dla wszystkich.

Czytaj więcej...

W dniu 6 grudnia (piątek) wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać na terenie szkoły
czekoladowe Mikołaje.

Dochód z czekoladowych Mikołajów zostanie przekazany na kosztowną rehabilitacje i leczenie 2-letniej Oli, która cierpi na poważne schorzenia serca i rzadką chorobę genetyczną. Liczne wady spowodowane chorobą utrudniają codzienne jej funkcjonowanie i wymagają ciągłej uwagi rodziców.

Zachęcamy do włączania się w nasze akcje.

mikołaje

W dniu 7 listopada (czwartek) wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać na terenie szkoły
rogale świętomarcińskie.

Nabywając rogale wydasz niewiele, zjesz najlepszego i pomożesz potrzebującym.

Dochód zostanie przeznaczony na organizację poznańskiej wigilii dla ubogich.

Zachęcamy do włączania się w nasze akcje.

rogale

W dniach 14 – 17 listopada Caritas Poznań organizuje obchody w ramach Światowego Dnia Ubogich. 14 listopada wolontariusze Caritas wyjdą do miejsc, gdzie żyją bezdomni i ubodzy: w barakach, na działkach, na ulicy aby rozdać im termosy, śpiwory oraz koce.

Nasze Szkolne Koło Caritas pragnie włączyć się w zbiórkę tych rzeczy dla ubogich i bezdomnych. Będziemy przyjmować koce i śpiwory (najlepiej nowe, lub jak nowe - czyste, akrylowe), które następnie dostarczymy do poznańskiego Caritasu.

Chcemy pomóc przetrwać zimę bezdomnym, którzy z różnych przyczyn nie korzystają z noclegowni. Być może okazana pomoc przyczyni się do chęci zmiany swojego życia, do wyjścia z bezdomności. Wymienione rzeczy można przekazywać do opiekuna SKC p. Marka Szaraty do 7 listopada.

Dzwonki

1. 08.00 - 08.45
2. 08.55 - 09.40
3. 09.50 - 10.35
4. 10.50 - 11.35
5. 11.55 - 12.40
6. 12.50 - 13.35
7. 13.45 - 14.30
8. 14.35 - 15.20

Zespół Szkoła Podstawowa-Przedszkole
w Michorzewie
ul. Szkolna 2
64-316 Kuślin
tel/fax: 061 44-73-036
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nasza lokalizacja

Nasza strona korzysta z plików Cookie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Copyright © 2009 - 2023 Zespół Szkoła Podstawowa - Przedszkole w Michorzewie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Design: M. Szarata