Tradycyjnie z okazji Dnia Papieskiego Caritas rozprowadza kremówki – słodki przysmak, którym delektował się św. Jan Paweł II za swoich młodych lat.

Dochód z kremówek przeznaczany jest co roku na inny cel. Tegoroczny dochód przeznaczony był na wsparcie rodziny Państwa Jasiak, w skład której wchodzi Pan Rafał, jego żona Aneta oraz 2 ich dzieci. Rodzina zalega z czynszem za wynajmowane mieszkanie, a ponadto potrzebuje środków na leczenie raka trzustki Pana Rafała. Ze względu na słaby stan zdrowia, nie jest on w stanie pracować. Ta sytuacja oraz nieprzedłużenie umowy jego żonie – Pani Anecie doprowadziła u niej do rozwoju depresji. To najtrudniejszy moment życiowy Państwa Jasiak, którzy w ostatnim czasie muszą sobie radzić z wieloma problemami.

W naszej szkole kremówki można było nabyć 12 października. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania i przykro nam, że nie wszyscy mogli tej słodkości skosztować. Dziękujemy wszystkim za wsparcie potrzebujących i zachęcamy do włączenia się w nasze kolejne akcje 😊